^ نوای آوایار در باغ پرندگان به صدا در می‌آید! | آوایار صنعت | راهنمای گردشگری صوتی | avayarsanat

نوای آوایار در باغ پرندگان به صدا در می‌آید!

چرا باید باغ پرندگان را ببینیم؟

با توجه به شکل گیری باغ پرندگان در شهرهای مختلف، امروزه اکثر افراد با این واژه آشنا هستند و در واقع می‌دانند منظور از باغ پرندگان چه جور مکانی است. شاید در گذشته خیلی جالب و عجیب به نظر می‌رسید که در یک فضای وسیع، پرندگان آزادانه بچرخند و بازدیدکنندگان بتوانند از نزدیک رفتار طبیعی آنها را ببینند. اما الان چیزی که باعث تعجب و شگفتی بازدیدکننده‌ها می‌شود، بیشتر تنوع پرندگان موجود در باغ پرندگان است.

باغ پرندگان تهران که یکی از بزرگترین باغ‌های پرندگان در خاور میانه است، 20000 بال پرنده مختلف را در فضایی وسیع جای داده است که روزانه بازدیدکنندگان بسیاری از دیدن رنگارنگی آنها به شوق می‌آیند. این باغ وسیع که به وسیله امکانات مختلف مانند پارکینگ، کافی شاپ و رستوران، آلاچیق و نیمکت و... تجهیز شده است، 8 بخش اصلی دارد که عبارتند از:

  1. ورودی اصلی
  2. ماکیان سانان
  3. گنجشک سانان
  4. پرندگان شکاری
  5. پرندگان گرمسیری
  6. پرندگان برکه
  7. طاووس‌ها و شترمرغ‌ها

اما آوایار و باغ پرندگان...

از سال 1397 همکاری آوایار صنعت با باغ پرندگان به صورت رسمی کلید خورد و دستگاه‌های آوایار به منظور استانداردسازی خدمات میزبانی گردشگران در باغ پرندگان قرار گرفتند.

در واقع دستگاه‌ راهنمای صوتی آوایار به بازدیدکننده کمک می‌کند که بهترین مسیر بازدید را انتخاب کرده و سری به داستان‌های جالب پرندگان بزند.

معمولا افرادی که اطلاعات کمی درباره پرنده‌ها دارند، چندان علاقه‌ای به بازدید از چنین مکان‌هایی پیدا نمی‌کنند، اما باید اشاره کرد که دستگاه‌های راهنمای صوتی آوایار با در نظر گرفتن دو گروه مخاطب عمومی و تخصصی، در باغ پرندگان قرار داده شده است. به گونه‌ای که اطلاعات عمومی، شامل ویژگی‌ها و رفتارهای جالب کلی پرندگانی است که برای تمام بازدیدکننده‌ها با هر سطح از اطلاعات می‌تواند جالب باشد، اما اطلاعات تخصصی برای افرادی که علاقه به بیشتر شناختن گونه‌های خاص دارند، تعبیه شده و بازدیدکننده قادر به انتخاب است و با نزدیک کردن دستگاه به هر کدام، می‌تواند توضیحات تکمیلی را بشنود.

در نتیجه، بدون نگرانی از کمبود اطلاعات، می‌توانید به بازدید از باغ پرندگان بروید و داستان‌های جذاب و عجیب پرندگان را همراه با کیفیتی که آوایار تدارک دیده، بشنوید.

از چه مسیر و تا چه ساعتی می‌توانیم به باغ پرندگان برویم؟

ساعت بازدید باغ پرندگان تهران از ساعت 9 صبح تا غروب آفتاب است. با توجه به اینکه کدام وسیله نقلیه را برای رفتن به باغ پرندگان انتخاب می‌کنید، مسیرهای دسترسی متفاوتی وجود دارد که عبارتند از:

مسیر 1: خیابان هنگام، خیابان 35 متری استقلال، خیابان کوهستان، باغ پرندگان

مسیر 2: بزرگراه بابایی شرق، بعد از خروجی هنگام، لاین کندرو شهرک امید، خیابان کوهستان، باغ پرندگان

البته پیشنهاد می‌کنیم ساعت‌های صبح که هم باغ خلوت‌تر است و هم پرندگان سر حال‌تر هستند را برای بازدید انتخاب کنید که در آرامشی وصف ناپذیر با زندگی شگفت انگیز آنها همراه شوید.

تلفن تماس : 02144655763