^ راهنمای گردشگری صوتی چیست؟ | آوایار صنعت | راهنمای گردشگری صوتی | avayarsanat

راهنمای گردشگری صوتی چیست؟

شاید بارها بازدید از موزه‌ها و جاذبه‌های جدید گردشگری را امتحان کرده باشید. بسیاری مواقع عدم آگاهی ما نسبت به مکان‌های جدید، باعث از دست دادن زمان‌های مفید در سفر می‌شود، زیرا مدتی طول می‌کشد که با فضای جدید آشنا شویم یا بهترین مسیرهای رسیدن به آنها را شناسایی کنیم. از اینها گذشته، بسیاری مواقع اطلاعات کافی درباره جاذبه‌ها نداریم و فرصت کافی هم برای مطالعه نیست.

راهنمای صوتی گردشگری در چنین مواقعی، درصد بالایی از مشکلات ما را حل می‌کند زیرا در مرحله اول اطلاعات کافی را در اختیار ما می‌گذارد و در مرحله دوم، بهترین مسیرهایی که می‌توانیم طی کنیم را به ما نشان می‌دهد.

به عنوان مثال، یکی از پر استفاده‌ترین مکان‌هایی که از راهنمای صوتی گردشگری استفاده می‌شود، موزه‌ها هستند، زیرا موزه از اشیای بسیاری تشکیل شده که دانستن درباره آنها، نیاز به پژوهش و اطلاعات دقیق تاریخی و باستان شناسی دارد و صرف مطالعه‌ی چند کتاب گردشگری، دید همه جانبه و عمیقی به ما نمی‌دهد. از طرفی، گاهی عدم اطلاع از مسیر درست موزه یا عدم آگاهی نسبت به بخش‌های دیگر آن، باعث گیج شدن و گاهی حتی عدم بازدید کامل می‌شود. به خصوص زمانی که به شهر یا کشور جدیدی سفر می‌کنیم، این مسئله پررنگ‌تر می‌شود.

در دنیای سرشار از خلاقیت و تکنولوژی امروز، افراد سعی می‌کنند به روش‌های مختلف، بازدیدکنندگان را به بازدید از مکان‌هایی چون موزه، تشویق کنند، به همین دلیل از ابزارها و ایده‌های خلاقانه برای هر چه جذاب‌تر کردن بازدید آنها استفاده می‌کنند.

راهنمای صوتی گردشگری کلاسیک و مدرن

در گذشته شاید از راهنماهای صوتی صرفا برای کسانی که از کشور دیگری می‌آمدند و هیچ گونه اطلاعاتی راجع به جاذبه گردشگری نداشتند، استفاده می‌شد و فردی شبیه به ربات، شنونده را با حجمی از اطلاعات پیچیده تاریخی، اعداد و ارقام و غیره، بمباران می‌کرد. اما در راهنماهای صوتی گردشگری که امروزه در سراسر دنیا استفاده می‌شود با محتوای جذاب و فضا سازی مطابق با واقعیت، عامل جذبی برای بازدید مسافران از موزه‌ها شده است.

همین جذاب شدن راهنماهای صوتی باعث شده که سطح وسیع‌تری از خدمات، برای معرفی خود از آن استفاده کنند و در نتیجه به کسب و کار خود رونق ببخشند.

تلفن تماس : 02144655763