^ در موزه تعاملی برلین چه می‌گذرد؟ | آوایار صنعت | راهنمای گردشگری صوتی | avayarsanat

در موزه تعاملی برلین چه می‌گذرد؟

به یکی از موزه‌های تعاملی در جهان، خوش آمدید!

موزه‌ DDR به علت تجربه‌ای که برای بازدیدکنندگان خود در محیط موزه فراهم می‌کند، به یکی از مشهورترین موزه‌های برلین، تبدیل شده است. به گونه‌ای که تمام حواس بازدیدکننده را برای درگیر شدن با قالب زندگی روزانه شرق آلمان، به کار می‌گیرد. بازدیدکننده‌ها با تفریح و درک بالایی می‌توانند زندگی گذشته پشت دیوار برلین را لمس کنند. 

بدون شک تاثیری که درگیر شدن مخاطبان با زندگی روزمره با تاریخ پشت دیوار برلین دارند، در هیچ کتاب و مستند تاریخی قابل درک نیست. علاوه بر درک عمیقی که در آنها حاصل می‌شود و جز به جز آن در ذهنشان ماندگار می‌شود، حالت تفریح گونه و جالبی برای آنها دارد که آن حس خسته کننده و خواب آور اکثر موزه‌ها که صرفا اشیایی پشت شیشه و به دور از دسترس مخاطبان قرار دارد را القا نمی‌کند.

در این موزه تعاملی، بازدیدکنندگان به اندازه‌ای آزاد هستند و در ارتباط نزدیک با اشیا موزه قرار می‌گیرند که می‌توانند از لباس‌های داخل کمدها استفاده کنند یا شبکه‌های تلوزیون را تغییر دهند. این موزه از سه بخش اصلی تشکیل شده است که عبارتند از:

این فضاها در 35 مدل نمایش داده می‌شوند که عبارتند از: رسانه، ادبیات، موسیقی، فرهنگ، خانواده، فضاهای خصوصی، سلامت، جوانی، کودکی، تساوی، رژیم، مشارکت، مرز، فشن، برلین، تحصیلات، کار، مصرف، tra c، تولید، اوقات فراغت، زندگی، تعطیلات، محیط، مهمانی، اقتصاد، ایالت، ایدئولوژی، ارتش، دشمنان، سیستم جزا، ایالات هم پیمان، مراجع قدرت، وزارت امنیت ملی و دیوار. 

این موزه خلاقانه که برای بازدیدکننده بسیار جذاب است، در رتبه یازدهم موزه‌های پر بازدید برلین قرار می‌گیرد و در شرق آلمان، سمت راست رود شپری و در مقابل کلیسای جامع برلین قرار دارد و سالانه بازدیدکنندگان زیادی دارد.

تلفن تماس : 02144655763