^ روایت آوایار از تار و پود قصه‌های کاخ گلستان | آوایار صنعت | راهنمای گردشگری صوتی | avayarsanat

روایت آوایار از تار و پود قصه‌های کاخ گلستان

کاخ گلستان به عنوان یک اثر ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو، یکی از مهترین آثار تاریخی در تهران محسوب می‌شود. این مجموعه با تنوع کاشیکاری و رنگ‌آمیزی که دارد، چشم بازدیدکننده‌های زیادی را به خودش جلب می‌کند. در این مجموعه، هر کدام از پادشاهان قاجاری، اثری از خودش به یادگار گذاشته است؛ تالاری ساخته، عمارتی تخریب کرده، تزییناتی اضافه کرده یا به چند جابه‌جایی جزیی قناعت کرده است. اما داستان از آنجایی جالب می‌شود که بدانیم پشت هر کدام از این اقدامات، چه قصه‌هایی بوده است؟ مثلا زیر پله‌های خلوت کریمخانی چه میگذرد یا ستون‌های ایوان مرمر از کجا آمده؟ با دانستن این اتفاقات پشت پرده است که لذت بازدید از این بنای رنگارنگ برای بازدیدکننده صد چندان می‌شود. 

آوایار در مجموعه تاریخی گلستان در کنار شماست که در تلاطم‌های بی‌رحمانه تاریخ، با شهد شیرین موسیقی، همراه شما برای یک بازدید به یاد ماندنی شود...

 

آوایار چطور به کاخ گلستان آمد؟

شرکت آوایار صنعت به عنوان اولین شرکت تولید کننده دستگاه‌های راهنمای صوتی در ایران، اقدام به تولید دستگاه‌های راهنمای صوتی برای تجهیز کاخ گلستان کرد. تیم پژوهش آوایار، بعد از انجام تحقیقات خود روی مجموعه کاخ گلستان، برای انجام صداگذاری‌های حرفه‌ای و تدوین، آماده شد و در نهایت بعد از آماده شدن کار و رسیدن به کیفیت لازم، دستگاه‌ها در مجموعه کاخ گلستان قرار گرفتند.

بعد از حمایت‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، همکاری‌های مجموعه کاخ گلستان و آماده شدن زیرساخت‌های لازم، سرانجام آوایار برای خدمات رسانی به بازدیدکنندگان از ابتدای سال 98 آماده شد و خوشبختانه توانست خدمات خود را به بازدیدکنندگان نوروزی ارائه دهد.

این چند روزی که از شروع فعالیت آوایار در مجموعه گلستان گذشته، دیدن چهره رضایت بخش بازدیدکننده‌ها و شوق و اشتیاقی که در استفاده از دستگاه راهنمای صوتی داشتند، بدون شک انرژی ما را صد چندان کرد؛ خانواده‌هایی که برای کودکانشان دستگاه‌ها را میگرفتند یا اقوامی که دسته جمعی به کاخ آمده بودند و هر یک دستگاه راهنمای صوتی دریافت کردند و حتی آنهایی که دستگاه راهنمای صوتی را می‌گرفتند که راهنمای تور سایر اعضای خانواده شوند، همه و همه به ما قدرت قوی‌تر بودن بخشید.

چطور از آوایار استفاده کنیم؟

دستگاه‌های آوایار صنعت در همان باجه بلیط فروشی مجموعه کاخ گلستان ارائه می‌شوند. آوایاری‌ها در کنار بازدیدکنندگان هستند که علاوه بر ارائه خدمت، حتی نحوه کار با دستگاه را به آنها آموزش دهند. تیم آوایار به صورت تمام وقت در ساعات فعالیت مجموعه کاخ گلستان در حال خدمت رسانی است؛ پس هر زمان که به کاخ آمدید، می‌توانید از دستگاه‌های راهنمای صوتی با قیمت بسیار مناسب، استفاده کنید. بازدید با ارائه اطلاعات مختصری درباره چگونگی ساخت کاخ گلستان و ارگ تاریخی تهران شروع می‌شود و با توضیحات مبسوط درباره هر بخش از عمارت‌های مختلف ادامه پیدا می‌کند؛ از عمارت ایوان تخت مرمر تا کاخ جوان ابیض!

کافی است هدفون را روی گوش بگذارید و خودتان را به قصه‌هایی که در گوشتان زمزمه می‌شود بسپارید. حالا شما یک راهنما همراه خود دارید که علاوه بر اینکه جزئیات عمارت‌ها را برایتان توضیح می‌دهد، مسیر بازدید هم مشخص می‌کند که در میان انبوه بناها و تالارهای متعدد، سردرگم نشوید!

 بدون شک شنیدن داستان‌ها و اتفاقاتی که در این مجموعه اتفاق افتاده، تاریخ را برای شما جذاب‌تر و ماندگارتر می‌کند.

بنابراین  با خیال راحت به کاخ گلستان بیایید تا از داستان‌های آن برایتان بگوییم.

 

پاسخ گویی شبانه روزی : 02144655763