^ پروژه کاخ گلستان | آوایار صنعت | راهنمای گردشگری صوتی | avayarsanat

پروژه کاخ گلستان

در مجموعه کاخ گلستان چه می‌گذرد؟

مجموعه کاخ گلستان که امروزه در قلب شهر تهران جا خوش کرده و سالانه بازدیدکنندگان زیادی را به خود میپذیرد، در گذشته از نقاط شروع توسعه و بخشی از ارگ سلطنتی تهران محسوب میشده. تاریخچه جالب این کاخ پر نقش و نگار را در بازدید از آن می‌توانید بشنوید. این مجموعه به خاطر ارزش و اهمیتی که دارد، در ردیف فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است و امروزه فقط 5/4 هکتار از آن باقیمانده که شامل عمارت‌های زیر می‌شود:

مجموعه کاخ گلستان در خیابان 15 خرداد، حوالی بازار بزرگ تهران قرار دارد که به راحتی می‌توانید همه روزه از صبح تا بعد از ظهر از آن بازدید کنید.

اما ما کجای داستان کاخ گلستان قرار گرفتیم؟

تیم پژوهش و محتوای آوایار صنعت شروع به بررسی و مطالعه اسناد معتبر کرد که بتواند از دل آن، آنچه را که بیشترین وفق با واقعیت را دارد، بیرون بکشد و طعم تلخ و خشک تاریخ را به زبان نرم و ساده داستانی تبدیل کند. از طرفی روایت‌ها و خرافه‌های موجود هم همراه با مزاح در کنار وقایع جا بدهد که علاوه بر شیرین‌تر شدن بازدید، فهم مطالب تاریخی را برای بازدیدکنندگان آسان کند.

از طرفی دستگاه‌های راهنمای گردشگری صوتی  به تعداد مشخص آماده شد و تجهیزات آن بدون کمترین آسیب به بنای تاریخی کاخ، با مهارت کافی نصب شد.

بنابراین تیم آوایار صنعت با حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و البته همکاری‌های مجموعه کاخ گلستان، برای خدمت رسانی آماده شد

آغاز همکاری با مجموعه تاریخی گلستان

آوایاری‌ها با شروع سال جدید 98 در مجموعه کاخ گلستان مستقر شدند و از این جهت توانستند میزبان مهمان‌های نوروزی از سراسر ایران باشند.

بازدیدکنندگان، از کودکان 5 و 6 ساله گرفته تا بزرگسالان بالای 70 سال، مخاطب راهنمای گردشگری صوتی آوایار هستند و دست در دست راهنمای اختصاصی، از کاخ بازدید می‌کنند. اما خوشحالی ما زمانی چندین برابر می‌شود که با لبخند رضایت بخش و جملات انرژی بخش، دستگاه راهنمای صوتی را تحویل می‌دهند و از اینکه پیشنهاد دریافت دستگاه را پذیرفته‌اند، اظهار خوشحالی می‌کنند یا نظرات بسیار سازنده‌ای را به ما ارائه می‌کنند.

خدمات دستگاه راهنمای صوتی آوایار

دستگاه راهنمای صوتی آوایار صنعت به همراه یک هدست، همراه شما می‌شود که تمام بخش‌های کاخ را برایتان توضیح دهد و مسیر بهینه بازدید را هم مشخص کند که در میان تالارهای متعدد، سرگشته نشوید و بتوانید با یک مسیر صحیح، سیر تاریخی کاخ را در ذهن داشته باشید.

توضیحات راهنمای صوتی در دو سطح تقسیم می‌شود:

این دستگاه‌ها به دو زبان فارسی و انگلیسی در دو قالب دستگاه راهنمای صوتی و اپلیکیشن، توضیحات را ارائه می‌کنند.

چطور از آوایار استفاده کنیم؟

شاید از دور به نظر برسد که کار با این دستگاه‌های راهنمای صوتی، چقدر سخت و پیچیده است و شاید کارکرد پیچیده آن، باعث خستگی بیشتر در بازدید شود! اما این دیدگاه غلط است؛ چرا که اولین دغدغه ما در تولید دستگاه، کارکرد ساده و به اصطلاح کاربرپسند (user friendly) آن بود تا علاوه بر اینکه هنگام بازدید، دست و پا گیر نشود، بلکه حالت تعامل گونه آن، بازدید را جذاب‌تر کند.

وارد هر بخش که می‌شوید، تابلوهای دارای کارت RFID نصب است که به محض نزدیک کردن دستگاه به آن، توضیحات پخش می‌شود. باز هم جای نگرانی نیست، چون دوستان ما هنگام تحویل دستگاه‌های راهنمای صوتی، علاوه بر ارائه توضیحات کامل درباره چگونگی کار با دستگاه، تابلوها را به شما نشان می‌دهند و از شما می‌خواهند که دستگاه را در دست بگیرید و امتحان کنید. 

 

در نهایت لازم به ذکر است که بسیار مایه افتخار ماست که بعد از استفاده از دستگاه‌های راهنمای صوتی آوایار، نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را چه از طریق نمایندگان ما در کاخ گلستان به صورت حضوری یا از طریق راه‌های ارتباطی، با ما در میان بگذارید که بتوانیم روز به روز کیفیت کارمان را ارتقا ببخشیم.

تلفن تماس : 02144655763